Instalacje odpylania przemysłowego — na czym polega?

Odpylanie jest bardzo istotnym procesem w przemyśle. Instalacje tego typu produkowane i projektowane przez NAAR Technik w znacznym stopniu zwiększają niezawodność linii produkcyjnych, komfort oraz bezpieczeństwo pracowników. Sam proces polega na odciąganiu z powietrza szkodliwych pyłów, gazów, a także ścinek produkcyjnych, które zagrażają zdrowiu lub życiu osób przebywających w hali. Ponadto przyczynia się do ochrony środowiska dzięki usuwaniu toksycznych substancji z powietrza. Przy wyborze odpowiedniej instalacji należy uwzględnić materiał wykonania oraz rodzaj odciągu.
instalacje odpylania przemysłowego

Instalacje odpylające — rodzaje

Nasza firma oferuje wentylację miejscową oraz strefową. W pierwszym przypadku składają się na nią: odciągi miejscowe, okapy, ramiona odciągowe czy ssawy stanowiskowe. W kategorii obejmującej odciągi miejscowe w naszej ofercie znaleźć można także odciągi pyłów oraz spawalnicze. Jeżeli zastosowanie wentylacji miejscowej jest z jakiegoś powodu utrudnione lub niemożliwe, stosujemy wtedy strefową, znaną także jako Push-Pull. Oferujemy również systemy typu Push-Pull Eco, które gwarantują wysoki wskaźnik energooszczędności. Tego typu instalację montujemy na halach przemysłowych w sposób modułowy.

Odpylanie przemysłowe — zalety

Korzystając z instalacji odpylania przemysłowego, można mieć pewność, że powietrze zostanie oczyszczone z gazów, pyłów i innych substancji szkodliwie wpływających na układ oddechowy czy odpornościowy człowieka. Odpylanie zwiększa również wydajność wykonywanych obowiązków. Pracownicy bowiem mogą w 100% skupić się na realizowanych zadaniach. Ponadto zwiększa się ich komfort i bezpieczeństwo. Pyły zawarte w powietrzu mogą uszkadzać maszyny oraz sprzęty, warto więc pomyśleć nad odpylaniem. Instalacje przeznaczone do tego celu zmniejszają także ryzyko pożaru poprzez odprowadzanie niebezpiecznych gazów, powstających w procesie produkcji.